fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ruch satelity Qwerty: Co by się stało, gdyby satelita nie odłączał się od rakiety tylko okrążał planetę mając włączone silniki? Czy nie byłoby różnicy pomiędzy satelitą poruszającym się bez silników z prękością iluś km/h a takim z silnikami, które utrzymują go w takiej samej prędkości?
30 lip 13:04
qwerty: gdyby miał ciągle włączone silniki i gdyby wystarczyło mu paliwa, to by odleciał....do innej galaktyki
31 lip 08:21
qwerty2: Silniki włączamy tylko po to żeby oderwać się od planety (zakładam, ze startujemy z jej powierzchni) i nie spaść tylko wejść na orbitę, z której tak naprawdę ciągle spada emotka i gdyby nie było innych planet, gwiazd, ciemnej materii itd. to można by już wyłączyć silniki na zawsze ale one są i od czasu do czasu trzeba korygować lot orbitalny, który nie jest też idealny (elipsa a nie okrąg, mniejsza/większa prędkość się zmienia) gdyby prędkość osiągnęła i przekroczyła II prędkości kosmicznej dla planety, to orbita będzie otwarta (parabola) i rakieta odleci w inne regiony kosmosu Zauważ, że paradoksalnie im wyższa orbita tym mniejsza prędkość satelity.
31 lip 08:31
Qwerty3: Gdyby satelita mial wlaczony silnik o wstecznym ciagu ( przeciwny do kierunku ruchu po orbicie ) to spadlby na Ziemie , jest to problem ladowania na Ziemi ! !
31 lip 13:44