fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz końcową wartość prędkości ruszającego (V_0=0) samochodu po czasie 12s , k acapella: Hej, proste zadanko z kinematyki. http://filoma.org/kurs/1/zadania_z_fizyki_wedlug_dzialow/# (Oblicz końcową wartość prędkości ruszającego (V0=0) samochodu po czasie 12s , którego zależność przyspieszenia od czasu przedstawiono na wykresie.) Nie rozumiem, dlaczego w przedstawionym rozwiązaniu podczas obliczania prędkośći po czasie 8
 m m 
sekund liczymy V2=4s*1,5

,zamiast uwzględniać prędkość początkową V1=8

i
 s2 s 
 m m 
liczyć ze wzoru V=V0+at czyli V2 = 8

+1,5

* 4s?
 s s2 
19 wrz 18:14
acapella: zadanie fpk131 − Ruszający samochód − dział kinematyka
19 wrz 18:15
MQ: Nie wiem, jak oni to liczą, bo nie mam zamiaru tam się logować, żeby zobaczyć rozwiązanie, ale twoje rozumowanie jest dobre.
 m m 
Predkość po 8 sekundach jest równa v2=2

*4s+1,5

*4s
 s2 s2 
 m 
a po 12 sekundach, wiadomo, dodajesz jeszcze trzeci człon 1

*4s
 s2 
Może oni liczą przyrosty prędkości, a nie prędkości końcowe, i potem je do siebie dodadzą na końcu? −− Wsłuchaj się dobrze w komentarz, może tam jest wyjaśniony tok ich rozumowania.
20 wrz 00:10
daras: GG:2489859 też nie chce mi sie tam logować zapraszam na mój kurs maturalny, po nim nie będziesz miała takich wątpliwościemotka ale wzór na prędkość po t=8s przy uwzględnieniu, że Vo = 0 V(t) = Vo + at = at więc po podstawieniu t =8 s i a = 1,5 m/s2 otrzymasz: V(t=8s) = 12 m/s więcej mogę pomóc jak przepiszesz tutaj treść tego zadania
20 wrz 07:33
MQ: @daras −− nie mieszaj! Bez logowania się można zobaczyć tam wykres przyspieszenia, więc twoja odpowiedź jest błędna, bo 4 pierwsze sek a=2ms−2, 4 następne 1,5ms−2 i 4 kolejne 1ms−2
20 wrz 08:36
daras: bez logowania nic nie widzę, sorry:( zresztą uważam, że skoro ktoś oczekuje od nas pomocy, to powinien wpisać tutaj treść a nie wklejać linki
20 wrz 12:23