fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
ciężarki przewieszone na linie przez bloczek żabcia: Witam Czy mógłby ktoś krok po kroku rozwiązać to zadanie poniżej? Najlepiej dokładnie tłumacząc co robi i wypisując używane wzory. Jestem kompletnie zielona z fizyki, a muszę coś z tego zaczaić. Z góry dziękuję za pomoc :'( Przez ruchomy bloczek w kształcie walca o masie M i promieniu R, przewieszono linę, na której po obu stronach zawieszono ciężarki o masach m1 oraz m2. Znaleźć przyspieszenie układu, uwzględniając rucho brotowy bloczka.
7 maj 21:03
mógłby:
8 maj 08:12
żabcia: zajebiście zabawne :')
8 maj 16:04
nie mógłby: cieszę się, że ci się podoba ale chyba pomyliłaś fora, to nie jest zadane. pl
8 maj 21:58
żabcia: "powrót do spisu zadań" "Zadania" "forum zadankowe" Dosyć sporo tutaj "zadań". Dorzuciłam moje, z którym sobie nie radziłam i poprosiłam o wytłumaczenie. Czy to nie do tego służy to forum?
9 maj 00:17
nicniewiem: tego nie wie nikt
9 maj 09:33
tojednowiem: PS> to zadanie jest rozwiązane w każdym podręczniku, zbiorze zadań, forum itd wystarczy przeszukać archiwum
9 maj 09:34