fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz pracę opisaną funkcją (parabola) Krystian: rysunekOblicz prace siły F=−(x2) +1 w przedziale −1 do 2.
 8 
Liczone całką oznaczoną od −1 do 1 znak minus, potem całka od 1 do 2. Wynik to

.
 3 
Zastanawiam się tylko czy praca pod osią OX mam rozumieć jako praca ujemna i ten znak minus pomiędzy całkami zmienić na plus? Wynik wtedy to 0.
14 kwi 14:20
kropka: a co te kropy oznaczają? to jakaś licentia poetica?
14 kwi 14:26
: drogi Krystianku nie ma czegoś takiego jak "praca opisana parabolą" cs ci sie lekko pop..
14 kwi 14:27
Krystian: Kropki to skalowanie co jedną jednostke. Tytuł to praca opisana funkcją, parabola w nawiasie oznacza funkcję, z jaką mamy do czynienia w zadaniu, celowo napisane w mianowniku, nie narzędniku.
14 kwi 14:32
: skoro tu chodzi o róznicę między mianownikiem a narzednikiem, to może zwróć sie o poradę do jakiegoś filologa ale kropy piekne emotka
14 kwi 14:51
Krystian: Jeżeli nie chcesz/nie potrafisz mi pomóc to proszę, nie zaśmiecaj wątku
14 kwi 14:54
Leszek: Calke liczysz jako pole powierzchni , wiec zawsze jest dodatnia !
14 kwi 16:31
Krystian: Wiem, że tu chodzi o pole powierzchni ale nie byłem pewny, gdy wpadłem na myśl o pracy ujemnej. Dzięki Leszek.
14 kwi 17:15