fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pytanie Maslanek: Kolejne pytanie z zastosowaniem w teorii: "Pokazać, jak zastosować wagę sprężynową do ważenia przedmiotów, których ciężar jest większy od ciężaru odpowiadającego maksymalnemu odczytowi na skali." Najpierw trzeba wiedzieć jak wygląda waga sprężynowa (ja nie wiedziałem) Nastepnie wyjasnienie: Waga działa zawieszając przedmiot na haku w ustawieniu pionowym. Skręćmy więc oś wagi o pewien kąt α. Przedmiot ustawi się tak, by być w pozycji pionowej, zaś waga będzie obrócona. Wychylenie wskazówki wagi powodu siła działająca równolegle do osi wagi (prosta od godziny 12 do 6). Znając kąt α, łatwo nam określić siłę ciężkości przedmiotu.
16 wrz 17:24
daras: nie bądź taki nierpliwy, ja (my) nie mam(y) tutaj ostrego dyżuru żeby odpowiadać na niecierpiące zwłoki pytania natychmiast, zważ , że wakacje się już skończyły i większość z nas juz pracuje w różnych godzinach czasem odpowiedź pojawi się po jakimś czasie, np. po obiedzie, kolacji, albo jutro albo...wcale emotka
16 wrz 18:23