fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
siły, praca ja123: Skrzynię o masie m przesuwamy ruchem jednostajnym na odległość s, raz pchając ją z siłą skierowaną poziomo, a drugi raz ciągnąc z siłą o tej samej wartości skierowaną pod kątem 60 stopni do poziomu. O pracach W1 i W2 wykonanych w obu przypadkach możemy powiedzieć, że... i tu w odpowiedzi jest W2=2W1, ale chyba powinno być odwrotnie i to praca pierwsza jest dwa razy większa. Czy jest to błąd w odpowiedziach?
31 sty 23:03
: W =∫Fds Zadanie jest idiotyczne, bo jeśli za pierwszym razem skrzynia porusza się ruchem jednostajnym, to za drugim razem w ogóle nie drgnie, gdyż siła składowa równoległa siły jest o połowę mniejsza. Autor zapomniał o sile tarcia.
1 lut 08:37
ja123: Też o tym pomyślałem, cóż zadanie niedorobione
1 lut 09:44
Maciej : W cenie 1 litra benzyny koszt wyprodukowania paliwa stanowi ok.40 %, podatki ( akcyza, VAT, Opłata paliwowa) stanowią ok.54%.Resztę stanowi marźa sprzedawcy. Przy założeniu, że litr benzyny Kosztuje 6,5zł, oblicz koszt wyprodukowania litra benzyny, kwotę podatków oraz wysokość marży Sprzedawcy w cenie 1 litra.
1 lut 17:07
Maciej : Pan Kowalski chciał ubespieczyć mieszkanie. Agent ubezpieczeniowy uwzględnił zniżki od składki podstawowej : − 5 % za kontynuację ubezpieczenia − 10 % za zamontowanie drzwi przeciwwłamaniowych. − 10 % za ubezpieczenie w tej samej firmie ubezpieczeniowej samochodu. Agent naliczył też jedną zwyżkę w wysokości 15%,gdyż mieszkanie Pana Kowalskiego znajdowało się na parterze. Jaką część składki podstawowej zapłcílł pan Kowalski za ubezpieczenie swojego mieszkania.
1 lut 17:39
Leszek: Sila tarcia w drugim przypadku jest mniejsza niz w pierwszym , bo nacis ciala na podloze jest mniejszy , narysuj sily i rozloz w drugim przypadku dzialajaca sile w poziomie i w pionie .
1 lut 19:21
ja123: Wtedy siła nacisku na podłoże zmniejszy się o mg{3}/2, a siła pchająca o 1/2, więc skrzynka będzie poruszała się ruchem jednostajnie przyspieszonym, tak czy inaczej relacje między pracą pierwszą, a drugą chyba powinny być odwrotnie niż w odpowiedzi?
1 lut 21:34