fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zasada zachowania pedu/energii Adam: Dzień dobry! Muszę pokazać że zasada zachowania pedu i zasda zachowania energi nie sa sobie rownowazne, jak to zrobic?
27 sty 23:04
Herlok Scholms: ależ to proste drogi Watsonie pęd jest wektorem a energia skalarem
28 sty 09:52
Leszek: Ladunek elektryczny jest skalarem i energia jest jest skalarem , a mimo to zasada zachowania ladunku i zasada zachowania energii nie sa rownowazne ! ! Kolego @Herlok nie wprowadzaj uczniow w blad ! !
28 sty 18:34
Leszek: W fizyce relatywistycznej istnieje scisla zaleznosc miedzy pedem i energia: E2 = p2c2 + mo2c4 czy oto chodzi kolego@Adam ?
28 sty 22:07
Adam: Chyba bardziej musze pokazac na jakiej zasadzie mozna stwierdzic ze jedno≠drugiemu, hmm jedyne co mi przychodzi do glowy to jakies zderzenia, tylko nie wiem jak to prosto sformulowac.
28 sty 23:49
: nie masz wyczucia @Leszku, kolega Adam kończy chyba dopiero podstawówkę
30 sty 08:33