fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Dla jakiej predkosci pojazdow Oliwia: Zakręt drogi, ktorego promien krzywizny wynosi R=80m, ma nachylenie 20 stopni Dla jakiej predkosci pojazdow jest przewidziany zakręt?
10 sty 21:18
Leszek: Zrob rysunek na ktorym wypadkowa sily odsrodkowej i sily ciezkosci jest prostopadla do powierzchni jezdni .
10 sty 22:14
Oliwia: Nie mam pojecia jakiego mam wzoru nawet uzyc
10 sty 22:33
: otwórz podręcznik albo wpisz w google
11 sty 07:19
Oliwia: Po co pisac bezsensowne odpowiedzi? emotka
11 sty 20:46
Leszek: Podalem Ci pojecia , sila ciezkosci − masz wzor w podreczniku , sila odsrodkowa masz wzor w podreczniku , troche aktywnosci sie Ci przyda , tu nie podajemy gotowych rozwiazan , to nie sa platne "korki " .
11 sty 21:03
Oliwia: Fod=Q mv2/Rcosalfa=mgsinalfa o super mam wzor zadanie wychodzi super szkoda tylko ze nikt tu nie potrafi wytlumaczyc skad sie wgl wzial ten wzor a podrecznika niestety nie posiadam emotka
11 sty 21:08
Leszek: Przeciez napisalem Ci aby wykonac rysunek , ta zaleznosc wynika z rysunku ! ! !
11 sty 21:13
Oliwia: A JA MOWIE ZE NIE POTRAFIE RYSUNKU
11 sty 21:25