fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Dynamika - proszę o pomoc i sprawdzenie wyników Em_Kej: Witam Mam problem z 4 zadaniami, mam parę odpowiedzi ale proszę o pomoc i sprawdzenie 1. Trzy ciała o masach m1=11 kg, m2=6 kg i m3=7 kg leżące na poziomej powierzchni połączono nitkami. Do ciała pierwszego przyłożono siłę F1=110 N. Oblicz wartość sił naciągu nici łączących ciała oraz wartość przysp. z jakim poruszają się te ciała. Wsp. tarcia 0,01. [Wyszło mi a=4,58 m/s2; N1=50,5 N, N2=78 N] 2. Dwa ciała połączone nicią umieszczono na równi pochyłej (zastosowano bloczek). Z jakim przysp bd poruszać się te ciała? α=30, m1=11 kg, m2=35 kg, wsp tarcia 0,01. [tu utknąłem] 3. Do wiadra o masie 2 kg nadano 11 l wody. Przyczepiono linkę do niego i zaczęto obracać w pionowej płaszczyźnie tak, że zatacza okrąg o promieniu 1,1 m. Minimalna prędkość kątowa aby się woda nie wylała, czy linka wytrzyma jeśli jej wytrzymałość to 210 N.[pr kątowa w m/s to chyba zły wynik emotka wartość 2,99 jakby co] 4. Na podłodze pociągu leży walizka o m=7 kg. Pociąg rusza z a=11 m/s. Z jakim przysp względem pociągu bd się poruszać walizka, jeśli wsp tarcia między nią a podłogą wynosi 0,01?[a walizki=0,981]
20 lis 19:06
: nie za dużo tego
20 lis 22:19
Em_Kej: Proszę chociaż o jedno zadanie
21 lis 08:05
:
 m 
żle zaokrąglasz np. w 1. a ≈ 4,57

 s2 
21 lis 09:02
Em_Kej: Ok, policzę jeszcze raz i poprawię. A masz pomysł na 2? Tu nie wiedziałem kompletnie jak to zrobić
21 lis 16:37