fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Elektryzowanie przez indukcję Ania43: Jaki jest ładunek przedmiotu elektryzowanego przez indukcję? Równy 0 czy ma taki sam ładunek jak przedmiot elektryzujący, tylko o odwrotnym znaku? Teoretycznie jego elektrony nie uciekają nigdzie, ani nic, więc jego ładunek się tyle "przemieszcza"
9 lis 12:32
Leszek: Zalezy czy elektryzowany przedmiot przez indukcje jest uziemiony czy nie , bo wowczas elektrony moga sie przemieszczac ! !
9 lis 14:41
Ania43: Tak, chodzi o uziemiony przedmiot. W zadaniu mam, że naelektryzowaną kulę włożono do wiadra, ale go nie dotykała. Oba przedmioty są w układzie izolowanym. I jaki jest stosunek całkowitego ladunku wiadra do całkowitego ładunku kuli
9 lis 18:12
Ania43: Poprawka, przedmiot NIEUZIEMIONY 😅
9 lis 18:13
: no to już wiesz emotka
9 lis 20:45
Ania43: No niby tak, ale w tym zadaniu coś mi nie pasuje. Mam odpowiedzi a)mniejszy b)większy c) taki sam Ponieważ układ kula−wiadro jest izolowany... i co powinnam zaznaczyć? Wiadro ma zero kula ma jakiś tam ładunek... to nie są takie same, ale tez nie wiadomo czy większy, czy mniejszy
10 lis 00:39