fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadanie kinematyka 12537483: 1.Podczas prób testowych kierowca samochodu, jadący po poziomym prostym torze z prędkością 50 kmh , rozpoczął hamowanie bez poślizgu ze stałym opóźnieniem i zatrzymał się po przebyciu 12 m. Czas reakcji kierowcy pomijamy, a ponadto przyjmujemy, że współczynnik tarcia statycznego opon o jezdnię jest większy od analogicznego współczynnika tarcia kinetycznego. Oblicz czas hamowania pojazdu. Tę część rozwiązałam, więc żeby było szybciej t=1.7s a=8s 2.W kolejnej próbie samochód, jadący z prędkością początkową 60 kmh , rozpoczął hamowanie z opóźnieniem takim samym jak poprzednio i po przejechaniu 12 m uderzył w przeszkodę. Oblicz, z jaką prędkością samochód uderzył w przeszkodę Wiem, że takie zadanie już tu było, ale zastanawia mnie, czy mogę obliczyć czas ze wzoru na drogę w czasie opóźnionym? Wychodzą mi wtedy dwa czasy i żaden nie pasuje do odpowiedzi. Dlaczego nie wychodzi mi czas z tego równania?
24 paź 13:09
Google: z jakiego równania o czym ty bredzisz potrafisz tylko przekopiować treść bez napisania swoich wypocin, na których moglibyśmy się ewentualnie zaczepić i pochnąć je we właściwym kierunku zatem płyń fregato
24 paź 21:31
karo: Google, nietrudno się domyślić z jakiego równania, mianowicie z kwadratowego powstałego po podstawieniu wszystkiego do wzoru na drogę w ruchu przyspieszonym. emotka
25 paź 17:30