fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Elektromagnetyzm oblicz ładunek bartek: Treść zadania w linku: https://i.imgur.com/Rh1ypmC.png Potrzebuję wyjaśnienia czemu poprawna odpowiedż do zadania to: Q = 2B*pi(r2 − r12)/R Próbując robić to zadanie dostałem podobną odpowiedź tylko bez 2 w liczniku. Wyszedłem ze wzoru na SEM = BS/t (zmiana strumienia) zamiana SEM = U ⇒ RI = BS/t z tego mam I = BS/Rt natężenie to ilość ładunków jaka przepłynie w jednostce czasu: Qt = BS/Rt ⇒ Q = BS/R a pole okręgu to 2*pi*r2 stąd wychodzi Q = B*pi(r2/R i po przekształceniach wyszło mi, że ładunek Q = B*pi(r2 − r12)/R
10 paź 23:15
: jest jeszcze drugi okrąg o promieniu r2 = r − r1 ΔS = πr2 −πr12 −πr22 =..=2πr1(r − r1)
11 paź 08:23