fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Co z elektronami? PolandCanIntoSpace: Podczas rozpadu α uranu (U92238 → Th90234 + He24) Powstaje tor i jądro helu. Uran miał 92 elektrony. Co się stało z tymi elektronami po rozpadzie. Wiem, że jądro helu nie mogło ich "przyjąć" bo jest po prostu samym jądrem. To czy te 92 elektrony trafiły do toru, powodując przemianę tego pierwiastka w jon ujemny ( bo torowi są podrzędne tylko 90 elektronów a my mamy ich 92)? Czy może co innego stało się z 2 zbędnymi elektronami?
3 wrz 14:38
Leszek: Sa swobodne w materiale Th i moga byc pobrane przez He , wowczas powstalby gazowy hel, tak bylo w doswiadczeniu Rutherforda , umiescil uran w zamknietej ampulce i po pewnym czsie stwiedzil obecnosc gazowego helu .
3 wrz 15:17
PolandCanIntoSpace: Dzięki wielkie za pomoc
4 wrz 19:26