fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pod jakim kątem γ względem kierunku wiatru powinien być skierowany samolot? Adrian: Witam. Mam problem z poniższym zadankiem. Samolot przebywa trasę składającą się z dwóch równych odcinków, przy czym drugi odcinek trasy tworzy z pierwszym kąt α ≤ 90°. Na pierwszym odcinku trasy samolot leci z wiatrem z prędkością V względem ziemi. Pod jakim kątem γ względem kierunku wiatru powinien być skierowany samolot po przebyciu tej trasy, aby wrócił on na lotnisko, jeżeli wiatr wieje z prędkością U, a samolot ma stałą prędkość względem powietrza?
24 sie 16:37
: zastosuj tw. kosinusów
24 sie 20:04
Adrian: Znalazłem rozwiązanie zadania. https://imgur.com/a/e3Jsqw8 Mógłby ktoś mi dokładnie wytłumaczyć jak dojść do takiego rozwiązania?
24 sie 21:10