fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Czy kąt siły ciągnącej w górę np bom ładunkowy ma wpływ na wielkość siły ? Stary dziad a nie gramotny: rysunekProszę sobie wyobrazić bo mam kłopot z narysowaniem 1) Jest maszt na górze którego zamontowany bloczek (kółko krążka) .Na dole masztu na zawiasie zaczepiono bom z jaką siłą będziemy wciągać bom liną przerzuconą przez bloczek do uzyskania przez bom kąta 45 stopni? . Wagę bomu uwzględniamy Bom nieobciążony a obciążony przypuszczam że różnicy w obliczeniach nie ma ... 2) Gdyby ten bom mielibyśmy wciągać od kąta 45st. do 90 stopni z bloczka umieszczonego na drugim maszcie stojącym. obok tuz poza zasięgiem bomu jak wskazuje odwrócony trójkąt Czy jest to samo ? Będę wielce zobowiązany . Mam więcej zapytań w tej materii ale nie wiem czy nie nadużywam ... Pozdrawiam niegramotny
23 sie 12:00
Stary dziad a nie gramotny: Popełniłem błąd w drugim przypadku powinno być : 2) Gdyby ten bom mielibyśmy wciągać od kąta 0 do 45stopni (od poziomu do 45 st) z bloczka umieszczonego na drugim maszcie stojącym obok tuż poza zasięgiem bomu w miejscu gdzie narysowałem odwrócony trójkąt Przepraszam za zmyłkę niegramotny
23 sie 17:28
baba: głowy nie zawracaj lepiej choć już spać
23 sie 20:58
Stary dziad a nie gramotny: Czemu mnie babo wołasz chcesz żebym cię wyrżnął ?
23 sie 22:06
Stary dziad a nie gramotny: Pomimo niezbyt fortunnego opisu oraz niby żartobliwej odpowiedzi użytkownikowi "baba" bardzo poważnie oczekuję na jakąś wskazówkę . Najbardziej zależy mi na obliczeniu sił występujących w dwóch punktach 1) liny ciągnącej 2) siły nacisku w punkcie zaczepienia bomu Wyobrażam sobie że w położeniu poziomym bomu siły rozkładają się jednakowo Wraz ze wzrostem kąta nachylenia bomu obciążenie na punkt zaczepienia wzrasta Jest to tylko intuicyjna projekcja Pozdrawiam niegramotny
24 sie 09:10