fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
poziomica opis działania cds: Czołem, Mam takie pytanie, bo z fizyki mało co wiem.... Jak działa poziomica? wykorzystuje siłę grawaitacji ziemi ale w jaki sposób? Grawitacja po prostu ciągnie kulkę w dół, a więc dlaczego powoduje to przy poziomym trzymaniu ułożenie jej na środku? Czy taka poziomica, bez wody, a z okrąglą kulką, powinna robić podobną robotę? i mam pytanie bonusowe... dlaczego piłka wrast ze spadkiem w dół nabiera prędkości?
10 sie 00:57
+-: Czy Ty widziałeś poziomicę
10 sie 08:46
: odpowiedź bonusowa: zapisz się na wycieczkę na Marsa, tam wszystkie twoje problemy fizyczne zostaną rozwiązane tylko juz nie wracaj !
10 sie 09:01
cds: o co wam chodzi? a jeśli dobrze rozumiem, to jeśli włożyłbym kulkę zamiast pęcherza wody to efekt będzie podobny...? dlaczego jesteście niemili? nie każdy zna się na fizyce, na prostych rzeczach, bo nigdy się czegoś takiego nie uczyłem... to dlatego że jeśli obiekt jest bliżej to działa na niego większa siła przyciągania?
10 sie 21:26
: zajmij się czymś innym np. zbieraniem grzybów, bo i tak nie zrozumiesz
11 sie 13:15
+-: Która klasa ?
11 sie 13:57
cds: żadna klasa dórniu, nie chce tego wiedzieć do szkoły, ale nie wiem czy dobrze myśle, i chciałem się dowiedzieć, ale wy wolicie jaja sobie robić FU
11 sie 20:35
+-: Pytałem by dostosować odpowiedź, ale ty jesteś po prostu dureń dórniu i na dodatek cham.
12 sie 09:48
cds: a pierdol się, a co do ortografii mam to w dupie jak się pisze.
12 sie 11:15
: a my mamy w dupie twoje pisanie
12 sie 11:35
: PS> pisz na Berdyczów a jak nie wiesz o co chodzi, to wygoogluj sobie emotka
12 sie 11:36