fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Jeszcze raz RLC szeregowo proste: Jeszcze pytanie do wykresów wskazowych z zadania z linku: http://fizyka.pisz.pl/forum/5392.html Napięcie na cewce może przyjąć wartość −20 lub 60 V. Czy obie odpowiedzi są prawidłowe skoro spełniają podane tam równanie? Jeżeli tak to z tego co rozumiem mamy wtedy dwa różne wykresy wskazowe i o ile przy −20 V nie mam problemu z narysowaniem go, to dla 60 V nie wiem jak mam narysować wskaz prądu I. Nie może przecież jednocześnie wyprzedzać napięcia kondensatora i być opóźnionym względem napięcia cewki, bo one oba leżą na dodatniej części osi Re. Czy wskazuje to na to, że poprawna jest tylko odpowiedź −20 V?
25 cze 14:33
: kto pyda nie błądzi
28 cze 00:43