fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Książki do poczytunku kierowca bombowca: Witam wszystkich bardzo. Chciałbym skierować do was jedno pytanie. Jakie książki polecilibyście do dalszego zgłębiania fizyki? Mam już za sobą "Podstawy fizyki" (Halliday, Resnick, Walker) tomy 1−5, "Feynmana wykłady z fizyki" tomy 1 i 2 oraz "Kurs fizyki" (Jaworski, Dietłaf) tomy 1−3. Interesują mnie zagadnienia takie jak teoria sprężystości, grawitacja klasyczna, drgania mechaniczne, mechanika płynów, elektrostatyka i magnetyzm materii, optyka kwantowa i fizyka ciała stałego. Nie straszna mi matematyka w postaci rachunku wektorowego i różniczkowego, trochę niepewnie się jedynie czuję przy rachunku tensorowym. Pozdrawiam serdecznie fizyczną brać
25 lip 12:55
daras: czytaj co chcesz
25 lip 15:45
MQ: Nie wiem na jakim poziomie to trzecie, bo nie znam, ale, sądząc po dwóch pierwszych, to nastepnym etapem powinien być kurs Landaua i Lifszyca.
28 lip 00:13