fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
przyspieszenie Kasia 18: W naczyniu z wódą, tuż poniżej jej powierzchni znajduje się monochromatyczne źródło światła emitujące równoległą, poziomą wiązkę. Oblicz minimalne przyspieszenie ruchu naczynia w kierunku biegu światła, przy którym wiązka będzie mogła przejść na drugą stronę powierzchni cieczy. Dane są g oraz n. Niech mi ktoś szybciutko policzy mi to przyspieszenie emotka
3 cze 16:21
Kasia 18: co z tym zadankiem Lechu albo korkii ?
3 cze 21:32
Lech: Narysuj powierzchnie rowni pochylej i sily dzialajace na czasteczke wody gdy naczynie porusza sie z przyspieszeniem a , wowczas warunek rownowagi czasteczki : mg sin α = ma cos α ⇒ a = g tg α , α − kat nachylenia powierzchni wody do poziomu nastepnie skorzystaj ze wzoru na zjawisko granicznego kata : sin β = 1/n α + β = 90° , na podstawie rysunku .
3 cze 21:45
Kasia 18: a czemu α + β = 90
3 cze 22:47
korki_fizyka@tlen.pl: Za lodzika wyjasnie co i jak emotka zapraszam do kontaktu
4 cze 13:37
Kasia 18: z podróbek nie korzystam, wolę oryginał
4 cze 13:50
korki_fizyka@tlen.pl: aa tam hapniesz bydlaka z przyjemnością
4 cze 14:48
Marta: ja mogę ci zrobić lodzika i będę się nim dławić jak sexmasteka
4 cze 15:16
Marta: Wysłać wam tutaj na forum zdjęcie mojej pizdeczki i cycków? emotka
4 cze 15:18
daras: Ech wy wszyscy "pomagacze" od siedmiu boleści ! To forum to jedno WIELKIE SZAMBO
5 cze 05:32
daras: 1. Powierzchnia wódy (cytat dosłowny) ustawi się zawsze prostopadle do wypadkowej siły, która jest sumą wektora siły ciężkości i siły bezwłądności Fw2 = m2(g2+a2) − z tw. Pitagorasa
 Q g 
2.sinα =

=

 Fw g2+a2 
3. zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia: promień przejdzie do drugiego ośrodka ( tutaj z z wody do powietrza, np ≈1)), gdy kat padania będzie mniejszy od kąta granicznego α ≤ αgr Wniosek z tych 3 punktów jest taki, że sinα ≤ sinαgr bo sinus jest w I ćwiartce funkcją różnowartościową i rosnącą, a α < 90o, a więc
g 1 


g2+a2 n 
stąd a ≥ gn2 −1 zatem amin = gn2 −1 .
5 cze 05:43
daras: PS. kasiu 18 przepraszam za zwłokę, 32 godziny od chwili pojawienia się postu, to pewnie ponad Twoją cierpliwośc ale nie pracuję dla zadane.pl emotka
5 cze 05:45
Karol: zrobiłem zadania wg.wskazówek @Lech , wynik wychodzi : amin = g*n2−1 ale , ten sposób lepiej obrazuje fizykę ,
5 cze 14:15