fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
PYTANIE azraa: Cześć, od października idę na studia i mam tam taki przedmiot: FIZYKA OGÓLNA (1. Siły centralne, grawitacja, stała grawitacyjna, prawa Keplera 2. Statyka bryły sztywnej 3. Spężystość, prawo Hooka, ścinanie 4. Płyny, ciśnienie, prawo Pascal, prawo Archimedesa, prawo Bernoulliego 5. Drgania tłumione, wymuszone, rezonans − trick zespolony 6. Fale podłużne i poprzeczne, prosta fala harmoniczna, długość, okres, częstość i prędkość fali 7. Moc niesiona przez falę mechaniczną w linie, jej prędkość 8. Interferencja, fale stojące, drgania własne struny, wyższe harmoniczne 9. Akustyka − prędkość fal dżwiękowych, moc, głośność, zanikanie z odległością, zjawisko Dopplera, fala uderzeniowa 10. Ładunki elektryczne, przewodniki i izolatory, prawo zachwania ładunku 11. Prawo Coulomba, pole elektryczne, dipol, pomiar elementarnego ładunku 12. Prawo Gaussa, jego zastosowania 13. Potencjał elektryczny, powierzchnie ekwipotencjalne, energia w polu elektrycznym 14. Pojemność, kondensatory, łączenie kondesatorów, kondensator z dielektrykiem 15. Prąd elektryczny i opór, makroskopowa i mikroskopowa postać prawa Ohma 16. Przewodniki, półprzewodniki i nadprzwodniki 17. Siła elektromotoryczna, obwody z prądem i prawa Kirchoffa, łącznie oporów 18. Pole magnetyczne, siła Lorentza, ruch ładunku w polu magnetycznym, akceleratory, zjawisko Halla, siła i moment siły działające na przewodnik z prądem 19. Przekształcenia Lorentza, najważniejsze przewidywania szczególnej teorii względności, relatywistyczny ru.ch ładunku w polach E i B. 20. Prawo indukcji Faradaya, zasada Lenza, prądnica, samoindukcja i indukcja wzajemna.) I tu pojawia się problem bo... ja nigdy nie miałem w liceum fizyki. Czy powinienem kupić podręcznik i się zacząć uczyć albo w ogóle przemyśleć ten kierunek?
24 lip 22:15
o nie/tak: być może uda ci się przepłynąć metodą kopiuj/wklej, bo dobrze ci to idzie
25 lip 08:42
Piotr 10: To nie są chyba takie trudne działy, wszystko w liceum było. Możesz zacząć chodzić na korepetycje i łatwiej Ci będzie
25 lip 10:16
Edare: Z tym, że tak jak napisał, nigdy nie miał fizyki w liceum. Azraa, ja tez nie mam fizyki w liceum a mam zamia zdawac na maturze, korepetycje to dobre wyjscie w takim wypadku. Samemu ciezko.
25 lip 10:19
korki_fizyka: GG:40557201 Rozwiązuję zadania z fizyki "łopatologicznie" z obszernym komentarzem,szybko i solidnie, przygotowywuję do matury z fizyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, rozwiazywanie zadań ze zbiorów zadań Chyli, Mendlów, Jenike, Kruczka, Cedrika, Hennela, Halliday'a i innych, arkusze maturalne itd. zadania z rachunku różniczkowego: pochodne, całki, równania różniczkowe itp. Przygotowuję do egzaminów i kolokwiów. Opracowywuję również wyniki ćwiczeń laboratoryjnych: rachunek błędów, wykresy, regresja itd. Proponuję stałe konsultacje on−line, w ustalonych, dogodnych terminach poprzez skype'a z wykorzystaniem wirtualnej tablicy i/lub mailowo. Zapewniam materiały i instrukcję, rozwiązuję też zadania z obszernym komentarzem, które wysyłam na maila. W sprawie uzgodnienia terminu i ceny pisz na: korkifizyka@tlen.pl
26 lip 06:02
korki_fizyka: mailto: korki fizyka@tlen.pl pomiędzy "korki" i "fizyka" kreska NA DOLE ( to nie myślnik tylko podkreslenie
26 lip 06:03
aaa: napisałem maila i cisza
29 lip 21:49
korki_fizyka: i odpisałem ale teraz są wakacje wiec nie oczekuj, że będe 24h na nasłuchu emotka
30 lip 20:58
31 lip 10:35