fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Nie jest tutaj za dużo niewiadomych ? Gabi.1: Mam problem z zadaniem z fizyki. Podobno jest na poziomie klasy 7/1 gim. Ale nie mam pojecia jak to wyliczyć. "Oblicz z jaką prędkością porusza się pojazd, którego silnik pracuje z mocą 12kW, jeżeli opory ruchu wynoszą 600N". Brdzo proszę o pomoc
22 maj 22:31
Wiem i paragon i rudy: Po prostu widzisz: Dane: P=12*103 W F=600 N Szukane: v=?
Pt=Fs 
s=vt
____________
 P 
v=

=20 ms−1
 F 
23 maj 09:53
cap: to zależy jakim ruchem porusza sie ten pojazd jęzeli jednostajnym prostoliniowym to tak jak wyżej
23 maj 12:10
Gabi.1: A jeśli innym niż jednostajnym prostoliniowym?
23 maj 14:51
cap: to już nie jest tak prosto trzeba sie posłużyć rachunkiem różniczkowym a to na pewno jest na poziomie 7 kl
23 maj 16:07
korki_fizyka@tlen.pl: dobrze mówi, emotka mu dać
23 maj 16:12
Wiem i paragon i rudy: Uwaga cap (patrz powyżej) zbędna,a nawet niewłaściwa Albowiem zgodnie z pierwszą zasadą dynamiki : Jeżeli na ciało działa układ sił równoważących się to ciało pozostaje w spoczynku, albo porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowy
23 maj 22:22