fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Elektrostatyka, natężenie pola elektrostatycznego Bilauta: rysunekTrzy jednakowe ładunki dodatnie q umieszczono w rogach trójkąta równobocznego o boku a. Jakie jest natężenie pola elektrycznego w punktach będących środkami boków tego trójkąta? E = Fwypq Czy dobrze myślę, że siła wypadkowa będzie równa F3?
22 maj 21:23
: Przeciez polecenie jest zupełnie inne, czy ty umiesz w ogóle czytac
22 maj 22:04
Bilauta: Do obliczenia tego potrzebna mi sila wypadkowa i chciałam się zapytać czy dobrze ogarniam, że powinna tyle wynosić Czy ogólnie rysunek jest dobrze zrobiony? (robiony na podstawie przykładów z zajęć)
22 maj 22:26
cap: znowu odbiegasz od tematyki....piszesz tyle powinna wynosić a gdzie wynik napisz po prostu ,że ma ci ktoś odwalić to zadanie tutaj i to ze szklana kulą w recę albo wróżąc z fusów (ja kawy nie piję emotka )bo sam nawet nie wiesz o co kaman
23 maj 12:12
cap: rysunek jest śliczny naprawdę tylko nie zachowałeś skali
23 maj 12:13
Bilauta: Ale ja chcę się tylko upewnić, czy dobrze rozumiem xD nikomu nie mówię, żeby rozwiązywał za mnie zadanie. Sama je rozwiążę, jeśli będę pewna Fwypadkowej. Jestem noga z fizyki dlatego szukam jakiejś pomocy.
23 maj 21:10
Lech: niepotrzebne są siły wystarczą wektory natężenia E1=E2
 kq 
E3 =

 r2 
r =a3/2
24 maj 21:19