fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Z góry dziękuję :D Patryk: rysunek1. Winda porusza się do góry hamując z opóźnieniem 3m/s2. Narysuj i oblicz wszystkie siły działające na człowieka o masie 70kg. 2.Ciało zsuwa się z równi pochyłej o kącie nachylenia 30° i wysokości 1m. Masa ciała wynosi 2kg, a współczynnik tarcia μ=0,2. Oblicz prędkość ciała u podstawy równi. 3.Na klocek o masie m=10kg działa siła F=40N (patrz rysunek). Oblicz współczynnik tarcia μ klocka o podłoże jeżeli ma on przyspieszenie 2m/s2.
21 maj 13:58
to nie jest portal zadane.pl: A z dołu to jakie postępy zrobiłeś do tej pory w rozwiązaniu tych zadań
21 maj 20:35
Patryk: To są zadania które miałem dzisiaj na sprawdzianie. Potrzebuje same wyniki żeby sprawdzić czy mam dobrze zrobione. W razie czego to w : 1. Fb=210N , Q=700N , N=490N , R=N(490N) 2. V=11,5m/s2 − nie jestem pewny 3. μ=0,2
21 maj 21:29
to nie jest portal zadane.pl:
 m 
2) V ≈ 3,6

 s 
21 maj 22:16
to nie jest portal zadane.pl: reszta emotka
21 maj 22:18
Patryk: Super dziekuje a jesli to nie problem to moglbym prosic o obliczenia do 2? Chcialbym zobaczyc gdzie popelbilem blad
21 maj 22:55
Lech: 2) mgh = mv2/2 + mgsμcosα, energia potencjalna klocka jest = energii kinetycznej + praca przeciw sile tarcia s = h/sinα
22 maj 16:12