fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
kinematyka ja: Nie pamiętam co do słowa treści zadania, ale napiszę chyba zrozumiale. Jedzie sobie samochód i on najpierw przejeżdża pół drogi z szybkością v. Jaka może być największa szybkość średnia tego samochodu? Moje rozwiązanie, nie wiem czy mogę w ten sposób rozwiązać: Szybkość średnia samochodu na dwóch odcinkach tej samej długości, na jednym z szybkością znaną v, a na drugim z nieznaną v1 to średnia harmoniczna z szybkości v i v1. Średnia ta jest tym większa, im większe są wartości tych prędkości. Szybkość v jest dana i jest stała, więc średnia szybkość rośnie wraz ze wzrostem v1.
 2v*v1 
vśr=

 v+v1 
vśr ma wartość największą gdy v1 −>
 2v*v1 2v 
limv1 −>

= (H) = limv1 −>

= 2v
 v+v1 1 
w odpowiedziach jest 2v więc się zgadza ale nie wiem czy można w ten sposób rozwiązać. Proszę kogoś o odpowiedź.
4 maj 16:02
: no to jak sie zgadza to masz maxa pkt emotka
4 maj 17:19
ja: liczy się przede wszystkim sposób rozwiązania, a czy on jest dobry?
4 maj 19:27
Lech: Definicja predkosci sredniej : vsr = S/t , i na tej podstawie najpierw powinienes
 2v1*v2 
wyprowadzic wzor : vsr =

,
  v1 + v2 
Na maturze wolno korzystac bezposrednio ze wzorow podanych na karcie wzorow , inne wzory trzeba uzasadniac , wyprowadzac ! !
4 maj 20:54
: a czy coś z tego bełkotu wklejonego o 16:02 można w ogóle zrozumiec chyba tylko to, że wynik sie zgadza wiec spoko wodzu
5 maj 14:50
.: Reguła de l'Hospitala na maturze?
5 maj 16:59