fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wektor przesunięcia - co to? Mikaa: Wyjaśnij co to jest wektor przesunięcia i wektor wypadkowego przesunięcia oraz czym one się różnią.
22 lip 17:52
o tak: zajrzyj do notatek z wykładu lub wklep w Google
22 lip 22:29
o nie: rysunekło, ktoś tu się podszywa pode mnie o ile dobrze rozumiem, to na czerwono zaznaczyłem wektory przesunięcia ( A→B B→C C→D ), a przesunięciem wypadkowym jest przesunięcie "końcowe" czyli A→D. Ale ten podział jest średnio klarowny, jednak słówko wypadkowy wskazuje, że chodzi efekt końcowy, a wektory przesunięcia są po drodze. o tak się zgadza ?
23 lip 12:04
o nie: głupoty pisze, w szkole nie uczyli wyszukiwania informacji tylko zameczania innych pytaniami na poziomie 4latka? tutaj masz: http://www.fizykon.org/podstawy_punkt_mat/pm_4_wektor_przesuniecia.htm
23 lip 12:40
o nie: widziałem to, tyle że nie ma tu nic o różnicy wektora przesunięcia, a wektora wypadkowego przesunięcia, a przyznaje, że nie wiem jaka jest, więc moge tylko domniemywać
23 lip 13:04