fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Prawo wyporu Wakacyjna: Hej. Właśnie gotuję i mam problem − brak wagi emotka. Przypomniałam sobie co nieco z fizyki, że było cos takiego jak prawo Archimedesa i wypór wody przez ciało zanurzone w cieczy. Otóż muszę zważyć selera emotka. Napełniłam naczynie do 300 ml. Wrzuciłam selera i poziom wody skoczył ponad 350 ml. Jak to zinterpretować i przełożyć na wagę? emotka Dziękuję za pomoc emotka.
9 lip 17:06
MQ: A seler pływa?
9 lip 20:00
o nie: Jakiś mały kawałek tego selera chyba . Ja bym przyjął że seler jest z wody, przeliczył ml na m3, potraktował gęstością wody i wyciągnął z tego masę
9 lip 21:13
MQ: @o nie: Tylko wtedy, gdy pływa.
9 lip 21:21
daras: w zupie (woda osolona) na pewno pływa emotka
10 lip 10:00
MQ: To trzeba by oszacować gęstość roztworu, chociaż przy tej dokładności można faktycznie przyjąć równą 1g/cm3.
10 lip 21:46