fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fizyka atomowa , fotony Aloha: Punktowe źródło pobierające moc P=100W emituje światło monochromatyczne o długości fali lambda=0,5mikro metra. W jakiej odległosci od lampy gęstosc fotonów n=10/cm3? Sprawnosc lampy to 20%
2 mar 20:29
sam wśród debili: niestety bez wzorów sie nie obejdzieemotka więc poszukaj wzoru na powierzchnię sfery
4 mar 08:46
Aloha: wzór na powierzchnię kuli 4piR2 No to mam sobie ileś fotonów, które ta lampa emituje (To jest tak, że P=W/t to będzie że energia wysłana w jakimś czasie, czyli energia tych fotonów wysłana w jakimś czasie?, czyli W=hfn gdzie n to liczba fotonów?) i po jakimś czasie one przelecą kawałek i będzie ich mniej na jednostkę objętości, to z P=W/t weżmiemy czas, prędkość to c, a mamy obliczyć drogę Ale to źle , bo w sumie ten czas to nie wiem czym on miałby niby być, Albo mając liczbę fotonów z P=W/t (ale skąd wziąć t?) i wziąc tą powierchnię sfery to dla jakiego promienia sfery jest taka gestosc fotonów .. Nie bardzo wiem czego tutaj mam się czepić :C ?
27 mar 23:38
Lech: czas sie skróci więc podstaw dowolne t
28 mar 10:08
Lech: Jakas gnida uzywa moj Nick , chamie odczep sie ! !
28 mar 14:59
Lech: ? ? ? ? ? ? ?
28 mar 15:00