fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fizyka atomowa Aloha: https://brainly.pl/zadanie/1012791 Mamy takie zadanko, i jak ciągle to liczę to energia z początku zadania wychodzi mi 15,11 eV ( w zadaniu −12,09eV) Mógłby ktoś mi rozpisać bardzo powoli jak tą energię obliczyć? C:
27 lut 23:04
sam wśród debili: hola
28 lut 14:20
Aloha: ?
2 mar 15:15
Lech: E1 = −13,6 eV , energia elektronu w atomie wodoru w stanie podstawowym .
 E1 
En =

, energia elektronu w stanie n − glowna liczba kwantowa ,
 n2 
numer orbity ΔE = | En − Ek | , zmiana energii , n ,k − numery orbit miedzy ktorymi przeskakuje elektron .
2 mar 18:47
Aloha: Już policzyłam, miałam błędy w tych minusach i plusach Ale mam pytanie co do delty Czy ona musi być pod wartością bezwzględną? Nie pamiętam , żeby się jej używało w innych przypadkach?
2 mar 20:20
Lech: Sa rozne szkoly , naogol przyjmuje sie ze jezeli elektron pochlania kwant energii to jest wowczas energia ujemna , gdy emituje energia to jest ona dodatnia , ale jak liczymy dlugosc fali pochlanianej czy emitowanej to zawsze λ > 0 . Wiec mozna uzywac | | .
2 mar 20:49
Aloha: Dzięki
2 mar 21:53