fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Jednostki Fler: Jednostki ciśnienia . Od największej do najmniejszej czy dobrze czy coś pomieszałam ? Pa ,H2o ,mbar, hg, kpa, bar, mpa,atm, at. Proszę o pomoc.
3 lip 15:29
oh no: 1000 Pa = 101mmH2O = 10mbar = 7.5 mmhg = 1 kPa = 0.01 bar = 0.009 atm mpa to mają być megapaskale, milipaskale ? http://www.jednostki.adgraf.net/jednostki_cisnienia.php wg wiki atm są większe niż at http://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C5%9Bnienie
3 lip 17:12
Fler: Mega paskale . Ok dziękije bo z jakiegos kalkulatora korzystalam...
3 lip 17:18
oh no: zresztą na tym kalkulatorze widać że atm są większe niż at, jednak MegaPaskale powinny być na końcu wszystkie te at i atmy są około 0,01 kPa a MPa to 0.001 kPa
3 lip 17:44
Fler: No to chyba mam zapisane że atm większe od at przecież?
3 lip 17:53
oh no: moment moment, jeżeli 1 at to 101000 Pa to chyba 1 at jest większe niż 1 Pa zatem u ciebie jest to od najmniejszej do największej z tym że na koniec powinno być at,atm,MPa
3 lip 18:00
Fler: O jej no tak ....
3 lip 18:03
oh no: też mi się poplątało i źle spojrzałem na początku, jak masz wątpliwości to pisz, bo może coś jeszcze przeoczyłem, ale patrząc na te kalkulatory + wiki, to powinno być ok 1 Pa < 1 mmH2o < 1 mbar < 1 mmhg< 1 kpa < 1 bar < 1 at < 1 atm < MPa zgadza się ?
3 lip 18:06
Fler: sprawdzone przez jakiś kalkulator też i się zgadza ; )
3 lip 18:13
oh no: w razie czego tydzień na reklamację. a taki zapis z nierównościami i jedynkami przed jednostkami wydaje się ciut przejrzystszy niż przecinki. Gdzie ci każą takie mordercze zależności ogarniać ?
3 lip 18:15
Fler: Wiesz co najgorszy przedmiot , moj koszmar − mechanika płynów ;cccc. Coś mi się wydaję że to będzie mój przedmiot na wrzesień
3 lip 18:21
oh no: oho, na fizyce mnie to ominęło, ale słyszałem że Automatyki i Robotyki i inne stricto inżynierskie kierunki mają z tym problemy, rzucaj pytaniami jakby co
3 lip 18:32
Fler: rzucic to moge jeszcze jednym ale to jest tak nienormalne że pewnie bez korepetycji się nie obejdzie , a mianowicie wykres ciśnień piezometrycznych
3 lip 18:41
oh no: brzmi fantastycznie
3 lip 18:51
Fler: Też tak uważam zwłaszcza że to zadanie za 5 pkt a ja nawet nie wiem od czego to zależy jak to się rysuje xD , a w książkach jest to trochę po chińsku wytłumaczone
3 lip 18:57
oh no: wrzucaj, może się coś wykmini, albo daras, MQ czy ktoś coś podpowiedzą
3 lip 18:59