fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Rzut do góry maciex: Dobry wieczór, mam takie zadanie: osoba ogląda w pomieszczeniu okno, w którym widzi piłkę która leci w górę, następnie spada w dół. Czas w którym widzi piłkę wynosi 0,6s. Okno ma wysokość 1.5m, a jego dolna krawędź jest 6m nad ziemią. Potrzebuję znaleźć na jaką wysokość ponad oknem wzniesie się piłka. Czas spadania jest równy czasowi opadania. Czyli po 0,3s na każdy z ruchów widziany w oknie. Wzory w ruchu pionowym wszystkie mam, ale dalej nie wiem jak ruszyć. Okno dla mnie nie jest żadną wskazówką, ponieważ jest to jakiś fragment czasu w którym dla obu ruchów jest już jakaś prędkość początkowa której nie znamy.
10 lut 21:51
sam wśród debili: a wysokość okna nie jest wskazówką
11 lut 00:23
maciex: Powoli przemyślałem, już rozumiem. Za dużo zadań naraz..
11 lut 00:37
sam wśród debili: emotka radzę częściej przemyśliwać a mnie pisać na forum pożytek z tego będzie obopólny
11 lut 16:53