fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
siła w ruchu harmonicznym Aloha: W temacie siła w ruchu harmonicznym mamy wzór F=ma=−mw2x Pierwsze pytanie jest tutaj,czemu za a podstawiamy po prostu −w2x bez tego cosinusa już? A potem zamieniamy wzór na F=−kx (z tego, że k=stała sprężystości=mw2) ale jak szukałam w internecie skąd to się wzięło to na stałą sprężystości podają w ogoóle inny wzór i nie wiem skąd to się wzięło?
8 lut 17:56
Lech: Masz dobre wzory i tych sie naucz i uzywaj przy rozwiazaniu zadan na ruch harmoniczny ! !
8 lut 20:54
Aloha: Ale chcę wiedzieć skąd te dobre wzory się biorą
8 lut 23:02
sam wśród debili: z różniczkowania po czasie wzoru na wychylenie i prędkość
9 lut 11:11
Aloha: dziękuję
12 lut 20:40
sam wśród debili: proszę emotka ale to naprawdę wszytko jest w internecie albo w ksiązkach
13 lut 10:16
Aloha: no niby tak, ale czasami się nie rozumie tego Nie zawsze język którym jest to opisane do nas trafia, ja bardzo często mam tak, że muszę sobie wszystko "przekładać na mój własny język " D:
13 lut 20:30