fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fizyka Deny: fizyka AGH 1. każdy centymetr materiału osłony osłabia promieniowanie punktowego źródła promieniowania γ 14 razy. Źródło to o aktywności 98MBq zamknięto w kulistym pojemniku o średnicy 6cm. Jaką aktywność zarejestruje miernik w odległości 12cm od powierzchni pojemnika ? W odp jest że : A.około 1428Bq B.około 2856Bq C.około 5712Bq D.około 4284Bq Wychodzi mi że około 1428Bq . Jest ktoś dobry i mi jest w stanie potwierdzić 2. Na mapie położono przewód ze stałym prądem I w kierunku północnym , a po jego prawej stronie przewodzącą ramkę. w odległości a. W pewnym momencie w ramce zaczął płynąć prąd zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co jest spowodowane zmianą a albo I : A. a maleje albo I maleje B. a rośnie albo I maleje C. a rośnie albo I rośnie D. a maleje albo I rośnie Wydaję mi się że to odp. D , czy słusznie ?
31 sty 12:57