fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadania Ważne Kolokwium Obliczeniowe kleszcz: 1. Akumulator o SEM 12V obciążono rezystorem 1 Ohm w wyniku czego w obwodzie popłynął prąd o natężeniu 10A. Jaka jest rezystancja wewnętrzna akumulatora? 2. Kondensator ma pojemność elektryczną 1nF. Jaka jest jego reaktancja przy częstotliwości prądu równej 1 Mhz? 3.Kondensator o pojemności 1 nF połączono szeregowo z cewką o indukcyjności 0,1 mH. Określić częstotliwość rezonansową oraz rodzaj rezonansu. 4. Równolegle połączono: kondensator 100 pF, cewkę 0,01 mH oraz rezystor 100 Ohm. Obliczyć częstotliwość rezonansową i określić typ rezonansu. Mogę nawet dać kilka zł za te zadania w zamian za wysiłek xD.(co oznacza że są mi CHOLERNIE POTRZEBNE DO SZCZĘŚCIA BO MAM Z TEGO KOLOKWIUM).
31 sty 12:53
kleszcz: Chyba, że coś sam zaraz zrobię... ale póki co robię te teoretyczne.
31 sty 12:54
sam wśród debili: to zacznij praktycznie, wierzę w ciebi eemotka
1 lut 14:17
kleszcz: no to zacząłem i coś wstawiłem xD
1 lut 21:40
korki_fizyka@tlen.pl: rezonans oznacza równość reaktancji reszta za złotówkę emotka
2 lut 10:17
kleszcz: A tam... jedno zadanie na próbę i mogę płacić nie wiem czego się spodziewać xD
2 lut 11:24
sam wśród debili: bomby na kolosie
2 lut 12:14