fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wzmacniacz kleszcz: Mam kilka zagadnień do kolokwium z Nauk Technicznych, jedno z zagadnień: *Podać schemat wzmacniacza nieodwracającego na OpAmpie o wzmocnieniu napięciowym równym 6. Czy mam coś tutaj liczyć czy narysować tylko schemat taki jak mniej więcej tutaj > https://pl.wikibooks.org/wiki/Wzmacniacze_operacyjne#Wzmacniacz_odwracaj%C4%85cy O co chodzi w tym zadaniu i gdzie mam oznaczyć to wzmocnienie napięciowe równe 6 na tym schemacie?
30 sty 20:48
kleszcz: Czy mam wypisać te własności tego wzmacniacza wszystkie?
30 sty 20:49
Nerfox:
 R2 
Skoro wzór jest 1+

to wystarczy że podasz te dwie wartości tak, aby wzmocnienie
 R1 
wynosiło 6. Nie wiem czy macie jakieś dodatkowe wytyczne co do wartości rezystorów we wzmacniaczach, ale jeśli nie to możesz wrzucić dowolne, które po podstawieniu do wzoru dadzą 6.
30 sty 21:12
kleszcz: Czyli na przykład za R2 można przyjąć 20 a za R1 4 a jednostki R nie jest podawane w omach? Czyli będzie 20om/5om i omy się skracają i zostanie samo 6 tak dobrze rozumiem?
30 sty 21:31
kleszcz: Jeśli coś głupio gadam to poproszę o sprostowanie emotka <jestem dość słaby z fizyki ostatnio ją chyba robiłem w gimnazjum...)>
30 sty 21:32
kleszcz: 20/4 miało być
30 sty 21:35
sam wśród debili: a co takiego robiłeś z tą fizyką ?
31 sty 09:26