fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
siły w pociągu Aloha: Lokomotywa jadąca ze stałą prędkością ciągnie kilka przyczepionych do nie wagonów. Wartość siły oddziaywania w połączeniu między sąsiednimi wagonami jesttym większa im dane połączenie znajduję się bliżej lokomotywy , poniważ tym większą wartośc ma całkowita siła oporu działająca na wagony za nim nie rozumiem uzadadnienia.
22 sty 12:53
Lech: To nie sila oporu tylko sila wynikajaca z bezwladnosci pozostalych wagonow !
22 sty 14:44
Aloha: ja przepisuję z zadania. Sama tego nie wymyśliłam
22 sty 15:01
Lech: Rozumiem ,ja tylko uscislam pojecie , kazde cialo ma bezwladnosc czyli mase i dlatego czasami spotykam okreslenie ze masa stawia opor na dzialanie sily !
22 sty 15:11
Aloha: A nie można powiedzieć, że to siła oporu wynikająca z bezwładności? Ale nawet jeśli to i tak nie bardzo rozumiem. Mamy jakiś wagonik, to na wagoniki za nim działa mniejsza siła wynikająca z bez. niż na wagoniki przed nim. Im bliżej lokomotywy tym większa siła działa przeciwnie do ruchu, więc nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu : "poniważ tym większą wartośc ma całkowita siła oporu działająca na wagony za nim "
24 sty 07:03