fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ruch harmoniczny Maciess: https://image.prntscr.com/image/oMFaB7GRQ8CAJWPYRK3MCg.png Może mi ktoś wyjaśnić to zadanie?
18 sty 16:17
sam wśród debili: wiesz co to jest miara łukowa kąta
18 sty 17:09
Maciess: Tak wiem
18 sty 18:33
sam wśród debili: pytanie jest źle sformułowane, bo nie podano fazy początkowej drgań
18 sty 19:22
Maciess: To jest arkusz z lat 80. Dostałem taki na sprawdzian, "bo odpowiedzi i tak nie znajdziecie" Jeśli nie podali fazy początkowej to chyba trzeba przyjąć ze φ=0 Odp poprawna to E. Tylko dlaczego?
18 sty 19:31
Maciess: Może ktoś pomoc?
19 sty 17:44
Lechman: Napisz poprawnie tresc zadania , takich farmazonow nikt nie chce analizowac ! !
19 sty 20:08
Maciess: W ruchu harmonicznym ciało osiąga największą bezwzględną wartość prędkości dla fazy (kąta) równej (n oznacza liczbe naturalną)
 π π π π 
a) (n−1)

rad b) (n−1)

rad c) (n−1)

rad d) (n−1)

rad e) (n−1)π rad
 6 4 3 2 
20 sty 10:27
Lech: predkosc w ruchu harmonicznym jezeli wychylenie x(t) = A* sin(ωt +φ) φ − faza poczatkowa v= Aω* cos(ωt+φ) , vmax = Aω , dla | cos(ωt +φ) | =1 ⇔ | cos α | = 1 α = (n−1)π Popatrz na wykres funkcji y = | cos x |
20 sty 12:15
Maciess: Dziękuje bardzo emotka
20 sty 15:05