fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ruch po okręgu na próbnej maturze takidrugi: Własnie rozwiązywałem zadanie z próbnej matury Operonu i w zadaniu 2.4 w odpowiedziach podają wzór: Δα = 12ξt2 Natomiast ja wyprowadzałem wzór na α z połączanie dwóch innych z karty wzorów:
 Δω Δα 
ξ =

i Δω =

 Δt Δt 
co po przekształceniu daję wzór Δα = ξΔt2. Skąd bierze się wzór podany w odpowiedziach i czy zastosowanie mojego wzoru skazuje mnie na 0 pkt.? (Ta częśc zadania była na 3pkt.)
18 sty 14:44
sam wśród debili: wspaniale, że tyle rozwiązujesz i to jeszcze przed studniówką ale swoje pytania kieruj do OKE
18 sty 17:08
Lech: Twoj pierwszy wzor dotyczy ruchu przyspieszonego obrotowego a drugi ruchu jednostajnego obrotowego , wiec jest sprzecznosc zasadnicza : W ruchu jednostajnie przyspieszonym postepowym droga : S = vo*t + at2/2 W ruchu jednostajnie obrotowym droga katowa : α = ωo *t + εt2/2 Te wzoru nalezy znac idac na mature , na karcie wzorow wyraznie jest napisane ,ze to karta wybranych ( czyli niektorych wzorow , nie wszystkich ! ! ! )
18 sty 20:17
takidrugi: Dzięki za wyjaśnienie
18 sty 22:35