fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
bryła sztywna - ruch obrotowy Newton: rysunekBryła w kształcie litery H o masie całkowitej M = 3 kg obraca się z przyspieszeniem kątowym ε = 0,2 rad/s2 wokół osi obrotu zaznaczonej na rysunku. Jaki moment siły działa na tę bryłę jeżeli L = 1 m? Wiem, że trzeba tu skorzystać z II zasady dynamiki dla ruchu obrotowego, tylko nie wiem co z momentami bezwładności − sumuję wszystkich 3 prętów, tego poziomego znam, a kompletnie nie wiem skąd wytrzasnąć moment bezwładności prętów pionowych.
17 sty 18:52
Lech: Moment bezwladnosci preta pionowego obracajacego sie wokol osi pionowej J = ∫ r2 dm = r2 ∫ dm = r2 ∫ ρ dl = m*r2
17 sty 20:51
Newton: Dzięki emotka Za bardzo chciałem na łatwiznę szukając gotowych wzorów emotka
17 sty 20:56