fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
przygotowanie na studia Nieuchwytny: Przygotowanie na studia. Hej, Mam sporo wolnego w pracy, dlatego postanowiłem przerobić częściowo fizykę na studia. Od czego najlepiej zacząć? Dodam że idę na studia budownictwo/air/mibm. Pozdrawiam
2 lip 10:35
oh no: niby mało fizycznie, ale POCHODNE i CAŁKI. Na pw jak cię zbombardują wzorkami z pochodnymi i każą ci nimi zastąpić te licalne, to lepiej nie mieć z tym problemu.
2 lip 16:20
Nieuchwytny: Ok, a czysto fizyczne zagadnienia. Na czym najwięcej się skupić? Wiem że budownictwo i mechanika to dwa inne bieguny. Ale przed ogłoszeniem list, chce się skupić na zagadnieniach które występują na obydwu kierunkach.
2 lip 17:28
oh no: popatrz sobie na wykłady z fizyki z podobnych kierunków, większość powinna być w necie. Szczerze mówiąc wydaje mi się że będzie to co w liceum + nowe wzorki + może jakieś bonusy jak kwantówka ( inżynieria materiałowa miała więc może i budownictwo ) znalazłem coś o wydziale samochodów i maszyn roboczych + inżynierii produkcji , warto spojrzeć na pytania na kolokwium, może i wykłady żeby się rozeznać. Wiem że inżynieria materiałowa ma +− to samo, fizyka zresztą "Podstawy Fizyki" ma też bardzo podobne ( choć bez aerodynamiki ) http://adam.mech.pw.edu.pl/~marzan , potem moge poszukać czegoś z inżnierii lądowej, jak nie możesz znaleźć
2 lip 18:04
Nieuchwytny: Dziękuję bardzo.
2 lip 19:51
oh no: nie ma za co, daj znać jak coś konkretniejszego potrzebujesz
2 lip 19:56
Ada: Jeżeli na budownictwo to porządnie poucz się mechaniki klasycznej, zwłaszcza statyki i bryły sztywnej. Naprawdę polecam. Wszystkich modułów sprężystości, Younga i innych podobnych rzeczy.
5 lip 23:18