fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wyznaczenie niepewności pomiaru przy pomiarze dł. fali świetlnej. Patryk: Witam potrzebuję pomocy (nie musi być rozwiązane tylko wytłumaczone lub wzór). "Korzystając ze wzoru nλ = d sinϕ wyznacz długość fal λ [nm]. Wyznacz niepewność pomiaru u(λ) korzystając z prawa przenoszenia błędów." Mamy pomiar długości fali świetlnej za pomocą spektrometru, mamy policzone kąty i długości z lewej i prawej strony, pozostała mi ta niepewność pomiaru z prawa przenoszenia błędów O ile pierwsza część jest załatwiona to druga od kilku godzin przysparza mi wielkiego problemu. Jutro jest termin oddania pracy a to ostatni punkt. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.
4 gru 22:30
Miroslav321: Na wyspecjalizowanej stronie korepetytorów https://buki.org.pl/korepetycje/fizyka/ jest szeroki wybór wykładowców różniących się cenami usług. Udało mi się szybko wybrać kilkoro z nich i nawiązać z nimi kontakt.
11 gru 17:48