fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fala alt: Jak rozwiązać to zadanie? W ośrodku sprężystym rozchodzi się fala o długości 0,5 m. W pewnej chwili wychylenie z położenia równowagi w punkcie B jest równe połowie amplitudy fali. W jakiej odległości od punktu B znajduje się punkt C, w którym wychylenie z położenia równowagi równe jest zeru?
19 lis 18:57
'Leszek : Narysuj wykres funkcji f(x) = A*sin(x) od 0 do 2π , to odpowiada dlugosci fali λ = 0,5 m Zaznacz punkt dla f(x) = A/2 , odpowiada to x= 2π/12 , i zaznacz punkt dla f(x) = 0, odpowiada to x= 0 , oblicz odleglosc Δx = 2π/12 i zastosuj proporcje Δx = λ/12 , pamietaj ze takich punktow jest wiecej , to co Ci podalem to najmniejsza odleglosc !
19 lis 19:20
Mariusz: Leszku mógłbyś to bardziej rozpisać z góry dzięki
19 lis 19:30