fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Równia pochyła, pochodna. ola11: rysunekPod jakim kątem alfa należy skonstruować równię pochyłą aby zsuwający się bez tarcia punkt materialny dotarł do mety(m) w jak najkrótszym czasie> Znane jest: g, h oraz x. Należy założyć że w punkcie styku pochyłości z płaską częścią toru zadbano o gładki bez żadnych strat przejazd oraz prędkość początkowa była równa 0. Co zrobiłam: 1) wyznaczyłam v końcowe v=2gh 2) a=g*sinα −−−> vt=g*sinα 3) 2ght=g*sinα 4) t = 2ghg*sinα i teraz z tego pochodną?
8 lis 23:51
α: a jednak miałaś rachunek różniczkowy kłamczucho emotka
8 lis 23:54
ola11: Miałam ale całkami nie operuję jeszcze, nieważne. Powiedz czy rozumowanie jest dobre.
9 lis 00:02
wot: O ty suko, przed weteranami forum tak klamac? Mamusia zajeta byla popuszczaniem pizdy i nie wytlumaczyla ci?
9 lis 09:06