fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz straty energii - blobbing takidrugi: Blobbing wykorzystuje balon do wystrzeliwania osób w powietrze. Wysokość, na ją wzniosła się wystrzelona osoba, wyniosła 17 metrów. Na worek skoczyły wówczas jednocześnie 3 osoby z platformy znajdującej się na wysokość ok. 10m. Zbadaj wartość straty energii podczas tego skoku. Przyjmij, że masy wszystkich 4 osób były jednakowe. Powinno wyjść w przybliżeniu 43% − mi wychodzi 57%.
6 lis 19:20
takidrugi: rysunekRysunek poglądowy:
6 lis 19:24
+-: Zadaniepoleca: zbadaj straty, a nie przekazanie energii.
6 lis 20:00
takidrugi: To jak ją policzyć? Ja przyrównałem energie potencjalne: Energia pot. dla trzech ludzi na platformie 10 metrowej i energia potencjalna jednego człowieka na 17 metrze pomnożona przez tę stratę energii.
6 lis 20:09
takidrugi: Dobra, już widzę swój błąd − wyliczoną energie mnożę przez % zachowanej energii, czyli strana energii będzie wynosiła 100%−57% i wyjdzie dobrze. Chyba o to Ci chodziło, ale nie zrozumiałem emotka
6 lis 20:20
rydzy-fizyk: Pytanie jak można wystarzeliwac cokolwiek balonem? Balon sie powoli wznosi albo opada.
6 lis 20:30
rydzy-fizyk: Pyt.2 na jaki worek skoczyły te 3 osoby chyba nie na balon z góry
6 lis 20:32
rydzy-fizyk: Pyt.3 kto u diabła wymyśla tak idiotyczne zadania
6 lis 20:33