fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
napad na pociąg mch1: Witam czy mógłby mi ktoś pomóc w oto takim zadaniu. Bandyci zaplanowali napad na pociąg. Jeden z członków bandy, który ukrył się w odległości 50m od torów zamierza zatrzymać pociąg. Lokomotywa porusza się z prędkością 54km/h ustal w jakim kierunku powinien biec bandyta aby wskoczyć do lokomotywy. Załóż że najszybciej może biec z V=3m/s, a w chwili rozpoczęcia pościgu pociąg jest 340 m od niego. Oblicz nnajmniejszą prędkość z jaką musi biec aby dogonić pociąg. Nie wiedziałem jak tu zrobić rysunek więc dodaje link z nim http://fizyka.pisz.pl/forum/rysunek357.png
24 paź 20:03
rydzyk_fizyk: rysunek czego ?
25 paź 08:32
mch1: rysunek do tego zadania
25 paź 12:59
mch1: file//CUsers/MICHA%C5%81/Desktop/Bez%20nazwy.jpg
25 paź 13:06
sata: Tiaa na pewno otworzymy ścieżke na twoim komputerze
25 paź 14:59
mch1: Dobra nie ważne... ale w link w zadaniu powinien działać. Jak wynika z treści mała kropka który w linii prostej znajduje się w odległości 50 m od torów. Obliczyłem najmniejszą prędkość bandyty jaką musi mieć ale z kierunkami mam problem.
25 paź 18:34