fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Prędkość fotonu xlsss: Foton porusza się z prędkością "c". Z jaką prędkością będzie się on poruszał względem układu który również porusza się z prędkością "c" ? Proszę o pomoc.
21 cze 18:39
daras: c
21 cze 19:37
xlsss: Jaka istnieje zależność ?
21 cze 21:43
qwark: zależność między czym? twoim lenistwem czy głupotą?
21 cze 22:50
xlsss: Prędkością jednego układu a drugiego układu.
22 cze 12:50
daras: dokładnie tak poczytaj o postulatach teorii szczególnej względności
22 cze 15:38
xlsss: Chodzi tutaj o Klasyczne dodawanie prędkości ?
22 cze 20:15
daras: jaja sobie robisz
22 cze 20:18
xlsss: Ten post powstał w celu uzyskania konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie. Chciałbym również otrzymać jakieś potwierdzenie do prawidłowej odpowiedzi do tego zadania. Wydaje mi się że określiłem się jasno. Nie mam zamiaru odpowiadania na pytania dotyczące mojego lenistwa czy też poziomu inteligencji bo z tego co widzę po adresie strony to dotyczy ona fizyki. Piszę tutaj ponieważ chcę dostać szybką odpowiedź od ludzi którzy obeznani są w tym temacie gdyż ja sam nie mam czasu na zagłębianie się w nie.
22 cze 20:39
MQ: Skoro tak, to odpowiadam ci na twoje pytanie: 1. Zależność między "prędkością jednego układu a drugiego układu", jak raczyłeś spytać, jest taka jak w temacie zadania: drugi porusza się wzgl. pierwszego z prędkością c.
23 cze 10:13