fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
O co chodzi w danym układzie? Marta: Czy mógłby ktoś pomóc mi w zrozumieniu tego układu? https://zapodaj.net/bfa0c845f3118.png.html mam do tego taką tabelkę A B Ua Ub Uf F 0 0 0v 0v 0.7V 0 0 1 0v 5v 0.7V 0 1 1 5v 5v ok 5V 1 1 0 5v 0v 0.7V 0 W układzie zastosowano diody krzemowe (Uf = 0.7V). 1. Nie rozumiem co robi z lewej strony ta strzałka (Uz). 2. Czym są te otwarte kółka? 3. Co się dzieje z prądem jeśli przepłynie przez diodę D2? 4. Czemu między kółkami, które znajdują się między Ua, Ub nie ma połączenia? 5. Dlaczego jeśli Ua = 0v to Uf = 0.7V? Myślałam, że prąd przepłynie przez diodę D1, a potem do masy po lewej stronie. Bedę bardzo wdzięczna jeżeli ktoś wytłumaczy mi na czym to wszystko polega.
17 paź 13:55
+-: Jest to układ iloczynu logicznego F=A*B Ad.3 Jeżeli w tym układzie popłynie prąd przez, którąkkolwiek diodę, to w F pojawi się niski potencjał (0,7V który wytworzy się na tej diodzie) czyli logiczne 0 Ad.5 Jeżeli UA=0 tzn jest równe potencjałowi masy
18 paź 12:43