fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zaprojektowac zlaczenie spawane Stefan: Zaprojektowac zl. spawane nakladkowe dwustronne symetryczne, wiedzac ze sila F = 3kN, kr = 100MPa, kt = 80MPa, o wymiarach 40mm x 3mm. Jest to spoina zwykla, w ktorej jest ona wykonana na podkladce spawalniczej. Wiem ze na naprezenie dopuszczalne (kt) mnozy sie przez podany rodzaj spoiny: kt' = z*z0*kt I potem z tego bierze sie przekroj spoiny: τ = Fs ≤ kt' −> s = Fkt' I mozna obliczyc z tego jej dlugosc: s = 0,7g*l −> l = s0,7g kr jest to porownania czy spoina wytrzyma. NIe jestem pewien tylko czy z racji tego ze znajduja sie tam cztery spoiny, wymagane jest aby podzielic przekroj przez cztery, i dopiero z tego wyliczyc jej dlugosc. NIe wiem czy to dobre miejsce na tego typu zadania, pisze tu pierwszy raz.
15 paź 17:17
:D: to jest strona gdzie odrabiają prace domowe za gimbusów
16 paź 17:29
spawacz: Pierdu pierdu wymyślone przez doktorków którzy nie widzieli palnika na oczy
19 paź 10:10
:D: a ty widziałeś
19 paź 12:58
sep: "D" Tyś widział chyba gówno od krowy na którym się ślizgałeś i wypierdzielaj za brame bo cie odholuje.
21 paź 18:41