fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
wektory Kamil852: Podaj wartość i kąt nachylenia wektora wypadkowego C wektorów A i B powstałego przec dodanie do siebie A i B jeśli: A=6,0 N α=60 stopni B=2.8N β=25 stopni proszę o pomoc
15 paź 14:55
'Leszek: Co to sa za katy , wzgledem czego ? ?
15 paź 17:33
Kamil852: względem początku układu współrzędnych
16 paź 21:33
'Leszek: Czyli wzgledem osi OX ?
16 paź 21:37
Kamil852: tak
16 paź 21:46
'Leszek: Zrob rysunek Wyznacz skladowe poszczegolnych wektorow ax = a*cos α, ay = a*sin α Dla wektora b , bx = b*cos β , by = b*sin β wektor wypadkowy : wx = ax + bx , wy = ay + by , | w | = wx2 + wy2
16 paź 22:17
Kamil852: Teraz się zgadza tylko mam jedno pytanie, na uczelni podali nam, że wx=ax − bx i dlatego wychodziło mi źle, mógłbyś mi wytłumaczyć od czego zalezy czy tam jest plus czy minus?
16 paź 22:21
'Leszek: Zawsze jest ( + ) ale moze w wyniku obliczen pojawic sie ( − ) gdy kat jest rozwarty , ale to juz po podstawieniu wartosci liczbowych , we wzorze ogolnym zawsze jest ( + ) .
16 paź 22:30
Kamil852: okej, teraz wszystko jasne, dzięki
16 paź 22:31