fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
bilans cieplny Kamil: Witam dostałem takie zadanie od prowadzącego i nie wiem co nie tak zrobiłem bo wynik mam inny niż grupa, także chciałbym zeby ktos powiedział w którym miejscu popełniłem błąd Oblicz moc grzejnika P, w urządzeniu do destylacji wody jeśli zawiera on 100g wody o temp 20C, a dostarcza 100g pary wodnej o temp 100C w czasie 1min tk=100C tp=20C m=100g cw=4190 L=1,2 MJ/kg W=ΔQ W=m*cw*tk−m*cw*tp+m*L P=W/t wychodzi mi z tego wynik 2558W a innym ok 4200W
4 paź 21:23
Kamil: przez ta ΔQ mam na mysli cieplo dostarczone moze powinieniem jakos inaczej oznaczyc ale po 4 miesiacach bez nauki troche sie wszystko zlewa
4 paź 21:28
Q: w takim razie nie leniuchuj przez całe wakacje tylko rozwiązuj zadania
4 paź 23:49
Kamil: Może i masz rację że trzeba bylo nie leniuchować cały czas ale nie mam pojęcia co robię nie tak
5 paź 10:57
Q: właśnie to:leniuchujesz
5 paź 12:12
'Leszek: Masz dobry wynik ! chyba , ze w zadaniu byla podana jeszcze sprawnosc grzejnika ,to wowczas bedzie inny wynik !
5 paź 12:33
Kamil: Nie było sprawności myślę ze dodali jeszcze drugi raz ciepło przy skraplaniu w takim razie, ale tego to na pewno się robić nie powinno, dzięki za pomocemotka
5 paź 15:42