fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
OBWODY 155178: W jaki sposób odczytywać czy elementy obwodu prądu zmiennego połączone są za pomocą połączenia równoległego czy szeregowego? Chodzi o połączenia RLC prądu zmiennego, gdzie są połączenia równoległe i szeregowe w jednym układzie. W jaki sposób najprościej je odróżnić? https://imgur.com/a/GtvqL Tutaj są przykłady trzech obwodów. Mógłby ktoś mi opisać w jaki sposób są połączone elementy na każdym z nich? Dziękuję.
3 paź 14:41
155178: Hop
3 paź 15:46
155178:
3 paź 18:10
155178:
3 paź 20:16
'Leszek: W drugim przypadku : C i R polaczone rownolegle i do nich C szeregowo Pierwszy i trzeci przypadek jest taki sam: L i C polaczone rownolegle i do nich R szeregowo Zastosuj odpowiednie wzory do laczenia rownoleglego i szeregowego tych elementow !
3 paź 20:25
155178: Wiem jak stosować wzory i jakie to są wzory, ale nie jest dla mnie jasne w jaki sposób stwierdzić te połączeniaemotka.
3 paź 21:36
B: co ty tam nabazgrałeś i wkleiłeś człowieku nawet zdjęcia porządnie nie umiesz zrobićemotka i ktoś sie ma z tym teraz męczyć
4 paź 15:30